چسب ۱۲۳ آرل که در بازار به چسب فوری آرل یا چسب ام دی اف آرل معروف میباشد یک چسب دو جزئی شامل قطره چسب (سیانوآکریلات ) و اسپری فعال کننده (Activator) میباشد .
اسپری فعال کننده چسب ام دی اف آرل
ژل چسب ۱۲۳ آرل با بهره گیری از با کیفیت ترین ژل های تولید شده جهان بسیار با کیفیت بوده و موارد ذکر شده در ذیل از مشخصات بارز ژل چسب آرل میباشد .

 • سرعت گیرایی بینظیر ۳ الی ۱۰ ثانیه
  – به هیچ عنوان زرد نمیکند
  – چسبندگی عالی به سنگ ، ام دی اف و انواع سطوح
  – استفاده آسان
  – دارای نازل بلند برای استفاده متعدد
  – شفافیت و کریستال شوندگی عالی پس از خشک شدن
 • دمای مناسب نگهداری : ۱۵-۲۵ درجه سانتیگراد
  – تعداد در کارتن ۲۵ عدد

پاک کردن چسب ۱۲۳ خشک شده از روی پوست:
زمانی که پوست شما به چسب ۱۲۳ آغشته می شود، بهترین متد این است که این چسب را با ترکیب آب گرم و صابون نرم کنید تا بتوانید آن را از روی پوست خود پاک کنید.

اگر به این ترکیب مقداری سرکه هم اضافه کنید، می تواند سرعت از بین رفتن چسب از روی پوست شما را افزایش دهد. زمانی که چسب نرم شد می توانید به سادگی آن را از روی پوست خود پاک کنید. البته باید با فشار بر روی پوست خود بکشید که چسب از روی پوستتان جدا شود.

شما می توانید از پاک کننده لاک ناخن یا همان استون هم برای از بین بردن و پاک کردن چسب از روی پوست خود استفاده کنید.
البته باید توجه داشته باشید که استون و هر حلال دیگر را بر روی پوست های حساس و در نزدیکی زخم هایی که دهانه آنها باز است نباید بریزید.همچنین توجه د اشته باشید که نباید این مواد را بر روی برخی از قسمت های بدن نظیر لب ها، چشم ها، بینی یا دیگر نقاط حساس بدن بریزید.

راهکار مواجه با ریختن چسب ۱۲۳ در چشم:
اگر چسب ۱۲۳ وارد چشم شما شده است، به سرعت از خدمات پزشکی بهره ببرید و وقت را تلف نکنید.
اگر امکان آن وجود دارد، چشمان خود را با مقدار فراوانی آب گرم برای ۱۵ دقیقه شستشو دهید. در این حالت چشمان خود را باز نگه دارید تا آب به طور مستقیم با محلی که چسب روی آن ریخته است در تماس باشد.

اگر پوست چشم شما هم آغشته به چسب شده است، به هیچ عنوان برای کندن چسب عجله نکنید. ممکن است بر اثر اعمال قدرت بیش از حد، پوست چشم شما کنده یا خراشیده شود.